A- A A+

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης 2021

Στις 11 και 12 Δεκεμβρίου διεξήχθη στην Αθήνα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης ΑμεΑ 2021. Τους αγώνες διοργάνωσε η Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία ατόμων με αναπηρίες με τη συνδρομή της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης σε διαιτησία και γραμματεία.

Ο Αθλητικός Όμιλος «Ζωοδόχος Πηγή» συμμετείχε με 3 αθλητές, Βενετσανάκη Ελευθέριο, Βαροζάκη Ιωάννη και Λυγεράκη Γεώργιο και κατέκτησαν δύο μετάλλια. Ο Γιάννης ο Βαροζάκης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, ο Βενετσανάκης Ελευθέριος την πέμπτη θέση και ο Λυγεράκης Γεώργιος όγδοη θέση στο ατομικό στην κατηγορία 11.
Στο ομαδικό η Ζωοδόχος Πηγή κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο με τον Βαροζάκη Γιάννη, τον Βενετσανάκη Ελευθέριο και τον Λυγεράκη Γεώργιο.
Στον πίνακα μεταλλίων η Ζωοδόχος Πηγή κατέκτησε τη 10η θέση.

Συγχαρητήρια στους αθλητές μας και στον προπονητή τους Κουκουλάκη Δημήτριο.