A- A A+

zwodoxos text top image KH1

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης 2021

Στις 11 και 12 Δεκεμβρίου διεξήχθη στην Αθήνα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης ΑμεΑ 2021. Τους αγώνες διοργάνωσε η Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία ατόμων με αναπηρίες με τη συνδρομή της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης σε διαιτησία και γραμματεία.

Ο Αθλητικός Όμιλος «Ζωοδόχος Πηγή» συμμετείχε με 3 αθλητές, Βενετσανάκη Ελευθέριο, Βαροζάκη Ιωάννη και Λυγεράκη Γεώργιο και κατέκτησαν δύο μετάλλια. Ο Γιάννης ο Βαροζάκης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, ο Βενετσανάκης Ελευθέριος την πέμπτη θέση και ο Λυγεράκης Γεώργιος όγδοη θέση στο ατομικό στην κατηγορία 11.
Στο ομαδικό η Ζωοδόχος Πηγή κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο με τον Βαροζάκη Γιάννη, τον Βενετσανάκη Ελευθέριο και τον Λυγεράκη Γεώργιο.
Στον πίνακα μεταλλίων η Ζωοδόχος Πηγή κατέκτησε τη 10η θέση.

Συγχαρητήρια στους αθλητές μας και στον προπονητή τους Κουκουλάκη Δημήτριο.